Czym jest wolność? Każdy ma jej własną definicję. Jednak niezależnie od tego, czy mówimy o skoku ze spadochronem, czy wspinaczce na Mont Blanc, każdy musi jej w życiu zasmakować. Porsche przygotowało swoją definicję. Bo jazda bez dachu to coś znacznie więcej. To dzień, którego się nie zapomina.

Jeszcze do niedawna samochód z odkrytym dachem na polskich drogach był widokiem równie egzotycznym, co biały jednorożec. Tłumaczyło się to pogodą, która w naszym kraju nie sprzyja tego rodzaju przejażdżkom. Na szczęście  nie udało się jej powstrzymać mentalnej zmiany, jaka zaszła u nas ostatnimi czasy. Dziś na widok samochodu ze złożonym dachem już mało kto wyciąga telefon aby zrobić zdjęcie. Chociaż niektóre modele wciąż potrafią zaklinać rzeczywistość. Niemiecki producent ma to w swoich genach.

Porsche, cabrio, roadster

Mówisz „Jeździłam Porsche”. I słyszysz ciche westchnienie swoich słuchaczy. Nie jest to jednak oznaka znudzenia, a zazdrości.  Jeżeli twój rozmówca jej nie okazuje, to znak, że masz do czynienia z robotem kuchennym albo Eskimosem. A czy może być coś lepszego od przejażdżki Porsche? Tak, Porsche ze złożonym dachem. Słowem wprowadzenia: nigdy, ale to przenigdy nie stawiajcie słowa „kabriolet” w jednym zdaniu obok „Porsche”. Testowany model 718 Boxster to prawdziwy roadster ze skóry i blachy a to oznacza, że ma składany dach, tylko dwa miejsca oraz napęd przenoszony na tylną oś. Jednym słowem zabawka dla dużych chłopców chociaż i niejedna dziewczyna chętnie się przyłączy. Widok tych ostatnich za kierownicą nadal przykuwa uwagę przechodniów równie skutecznie, co David Beckham na przejściu dla pieszych. A jak taka przygoda wygląda w szczegółach? Kiedy już zatopisz się w czarnym wnętrzu a sportowe fotele z czułością obejmą twoje ciało, delikatnie kładziesz palec na jednym z przycisków i stajesz się częścią magicznego pokazu. Dach usuwa się  cicho i bezszelestnie. W momencie, kiedy promienie słońca rozlewają się po twojej twarzy to wiesz, że chcesz tego doświadczać każdego dnia, a nie tylko od święta. Siła rażenia tej chwili jest wielka. Do tego stopnia, że przypadkowa przejażdżka już nigdy nie zaspokoi apetytu na jazdę z wiatrem we włosach. Bo zechcesz aby na stałe zagościła w twoim codziennym dniu niczym mycie zębów. I to jest ten moment, kiedy udajesz się do salonu. Reszta toczy się bardzo szybko. Podpis, kilka dokumentów i twoje życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas. Dlaczego wybór pada na Porsche? Bo tylko ten silnik jest w stanie wydawać odgłos, który masz ochotę puszczać swojemu dziecku do snu. Bulgot, o wiele lepiej słyszalny podczas jazdy ze złożonym dachem,  hipnotyzuje. Po zajęciu miejsca w każdym innym samochodzie po prostu głuchniesz na pracę silnika. Uwodzi, ale nie będzie się narzucał.  Jeżeli zatem będziemy pedał gazu traktować subtelnie, dźwięk układu wydechowego usunie się w cień aby do głosu doszedł tętniący życiem Sopot.

Porsche, roadster, cabrio, boxster

Praktyczność to  punkt programu, o którym po prostu się nie dyskutuje. Wybierając ten samochód nie zabierzemy ze sobą psa oraz dwójki dzieci. Ale też nie każdy taki pakiet posiada. Z przodu, pod maską Porsche 718 Boxter skrywa bagażnik pojemny niczym koń trojański. Z tyłu zaś czai się kolejny, równie pojemny bo brezentowy dach po złożeniu praktycznie nie zabiera miejsca. Co za ulga, że wyjazd na urlop nie musi oznaczać rozstania z tym samochodem. Dwie osoby na weekendowy wypad zabiorą ze sobą wszystko, co potrzebne, i jeszcze więcej. A że są dwa fotele? Nie myśl o tym. Kupujesz samochód dla twojej przyjemności. I tylko twojej. Jeżeli zechcesz się nią podzielić z bliska ci osobą, miejsce obok w zupełności wystarczy.  Bo 718 Boxster został powołany do życia tylko w jednym celu: jako definicja wolności. Zajmując miejsce za kierownicą nie zastanawiasz się gdzie chcesz dojechać bo jedyne, co cię interesuje to aby droga nie miała końca a słońce nigdy nie przestało świecić. Tocząc się leniwie przez nadmorskie kurorty  nie myślisz, co będzie jutro bo to nie ma najmniejszego znaczenia. Delektujesz się chwilą bo to właśnie z nich składa się nasze życie. George Bernard Shaw powiedział kiedyś, że „Jedyny sposób, żeby uwolnić się od pokusy to jej ulec”. Spróbuj.  Salon Porsche w Sopocie czeka właśnie na Ciebie.

Porsche boxster roadster cabrio

Porsche boxster roadster cabrio

Do zdjęć ubrała nas firma

pobrane

 

Porsche boxster roadster cabrio beach sea

Porsche boxster roadster cabrio wind Sopot

Porsche boxster roadster cabrio Sopot