Są coraz szybsze, piękniejsze, po prostu coraz lepsze. Świat samochodów ma ogromną siłę przyciągania. Niestety dla chętnych do ich testowania ma również szczelnie zamknięte dzrzwi. Ja zdołałam je otworzyć. Z moich marzeń, uporu i twardej dupy narodził się ten blog. To, co na nim widać, to dobra zabawa i piękne samochody. A czego nie widać? Dziś uchylę rąbka tajemnicy. Ale też podpowiem jak prowadzić bloga.

Motoryzacja jest niezwykle pociągająca. Do wzrostu jej popularności z pewnością przyczynił się program „Top Gear”. Testowania samochodów zapragnęły miliony. W Polsce grupa chętnych również jest ogromna. Droga do osiągnięcia tego celu wydaje się dziś całkiem prosta – wystarczy założyć bloga.  I w dobie wszechobecnego internetu nie ma nic prostszego. Zakładasz  zatem bloga . I co dalej? Jak prowadzić bloga?

Crash test

Niestety na początek nie mam dobrych wiadomości:  propozycje testowania samochodów nie posypią się niczym z rękawa. Owszem, każdy z importerów posiada tzw. park prasowy. To nic innego, jak najnowsze modele samochodów, które oglądasz w sieci, gazetach i na billbordach. Wszystkie te cudeńka pozostają do dyspozycji m.in. blogerów, vlogerów i dziennikarzy. A teraz policzek:  ich ilość jest mocno ograniczona. Na takie rarytasy przyjdzie Ci zatem poczekać, co wcale nie oznacza, że masz ze swojego celu  zupełnie rezygnować. Wręcz przeciwnie – twórz materiały niekoniecznie będące testami samochodów, buduj społeczność. Padłeś? Powstań! Na wszystko przyjdzie czas.

jak prowadzić bloga, blog jak prowadzić, , blog jak pisać, blog jak założyć, blog jak stworzyć, motoryzacyjny blog, blog dla kobiet, blog o samochodach,

Content is the king…

… jak to mawiają spece od marketingu. A to oznacza, że jak teksty, to najlepsze, jak zdjęcia to ładne, kolorowe, ostre. W końcu jak prowadzić bloga to na wysokim poziomie. Obecnie w sieci panuje taki tłok, że Nowy Jork to przy nim mała, górska wioska. Znajdź swój własny styl, postaraj wyróżnić się z tłumu. Owszem, pisanie tekstów nie jest łatwym zadaniem. Nie raz i nie dwa doświadczysz kreatywnego zaparcia. Idź wtedy pobiegać, weź ciepły prysznic, niech lewa półkula odklei się od prawej. A wtedy dobry pomysł sam pojawi się na horyzoncie, zobaczysz.

Co do zdjęć to wszelkich filtrów używaj z GŁOWĄ. Każdy z nas korzysta bowiem z innych, mobilnych urządzeń. Jedni są za jabłuszkiem, dla innych liczy się tylko Samsung. Zatem to, co u Ciebie wygląda niczym creme de la creme, u innych może wyglądać niczym śmiertelny zamach na wzrok. Pamiętaj o tym.

 This is Sparta !!!

W prowadzeniu bloga nie ma taryfy ulgowej, dyscyplina musi być wojskowa. Jeżeli zatem decydujesz się aby go prowadzić, musisz  w słowniku odgrzebać znaczenie słowa „systematyczność”. Możesz bowiem robić potrójne salto w powietrzu jednocześnie smażąc omlet, ale jeżeli będziesz to demonstrować na swoim blogu raz na dwa miesiące, to Twoja widownia odpłynie gdzie indziej. Warto zatem z góry planować, jak często będziesz publikować swoje teksty oraz posty w social mediach i dbać, aby mieć tzw. świeże mięso. Czyli to, co zaserwujesz skupionej wokół siebie społeczności. Nie jest zatem lekko, ale w końcu idziesz po złoto.

jak prowadzić bloga, blog jak prowadzić, , blog jak pisać, blog jak założyć, blog jak stworzyć, motoryzacyjny blog, blog dla kobiet, blog o samochodach,

Social media – z czym to się je?

Nie zastanawiasz się nad tym, dopóki Twoja aktywność w mediach społecznościowych ogranicza się do publikowania zdjęć ukochanego psa, kota, frytek czy też schabowego. Percepcja zmienia się diametralnie, kiedy zaczynają się liczyć zasięgi. To właśnie wtedy idziesz po rozum do głowy o co kaman w tych social mediach i jak w nich prowadzić bloga.

Niestety obecność w nich jest niczym Gra o Tron – wygrywasz podstępem, walką lub własnym smokiem. Dzieje się tak, ponieważ wszelkie kanały social media są przeładowane niczym komunikacja miejska w Indiach. Filmów, treści oraz zdjęć jest  taka lawina, że życia nam nie starczy, aby się z nimi zapoznać. Zmieniają się więc algorytmy, które działają na zasadzie sita: piach odpływa, złoto zostaje. Jak przekuć nasze materiały w złoto? Eksperymentować. A konkretnie to sprawdzać w jakie dni i w jakich godzinach ryba bierze najlepiej: czy bladym świtem, czy bliżej północy? Czy w poniedziałek, czy jednak w weekend? W zależności od wieku oraz płci te dane będą się mocno rozjeżdżać. Kto nie lubi czytać statystyk, niech lepiej polubi.

Gruba skóra to podstawa

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu odnosisz wrażenie, że prowadzenie bloga to mocne pasy na plecy Twe, to …. masz jak najbardziej słuszne przemyślenia. Tu nie ma miękkiej gry i warto o tym pamiętać aby uniknąć rozczarowania. Nie tylko w związku z poświęconym czasem, ale również pieniędzmi. I nie mówię tu tylko o koszcie postawienia strony oraz hostingu, ale również sprzętu jakim jest aparat, kamery, filtry, obiektywy. To studnia, która zdaje się nie mieć dna. Ale kiedy Twój blog zostanie zauważony, satysfakcja jest przeogromna. Dlatego mimo wszystko polecam prowadzenie bloga..

jak prowadzić bloga, blog jak prowadzić, , blog jak pisać, blog jak założyć, blog jak stworzyć, motoryzacyjny blog, blog dla kobiet, blog o samochodach,