Utarło się, że mężczyźni są wzrokowcami. Podejmują decyzję za pomocą oczu i taka już ich natura. Ale to wcale nie oznacza, że dla kobiet opakowanie nie ma żadnego znaczenia. Lubimy ładnych mężczyzn, ładne przedmioty i chcemy jeździć ładnymi samochodami. Mitsubishi ASX jest ładny. Tyle dla oczu. A co na jego temat powie rozum?

Do japońskich samochodów obie mamy duży sentyment. Jeden taki na długo zagościł w naszej rodzinie. Mijały lata, leciały kolejne kilometry a on zawsze był gotów do drogi. W przeciwieństwie do naszego taty pozostawał niewzruszony również wtedy, kiedy zaczęłyśmy się przesiadać z tylnej kanapy za kierownicę. To właśnie ten samochód wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się naszej motoryzacyjnej świadomości. Dzięki niemu wiemy,  że na „japończykach” można polegać jak na Zawiszy. Mitsubishi to samochody, które nadal powstają w Japonii. Dlatego już na starcie Mitsubishi ASX otrzymał od nas duży kredyt zaufania.

Mitsubishi ASX jest produkowany od 2010 roku. Niektórzy twierdzą że to czas na kolejną, zupełnie nową generację. Ale jak mówi stare powiedzenie „lepsze wrogiem dobrego”. Nie wiem czy istnieje japoński odpowiednik tej mądrości. Grunt, że producent zdecydował się jedynie na kosmetyczne zmiany które wbrew pozorom są zauważalne. O tym jednak nie będziemy się rozwodzić gdyż zdjęcia powiedzą za nas wszystko. Za to opowiemy czym nas, kobiety, nowy Mitsubishi ASX uwiódł najmocniej.

Prześwit 190 mm nie robi z Mitsubishi ASX pogromcy bezdroży ale podwyższone zawieszenie to jest właśnie to, co kobiety lubią najbardziej. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie kwestia naszego samopoczucia bo za takim rodzajem zawieszenia idzie cały szereg zalet. I tak montowanie dziecka w foteliku nie przypomina już nurkowania do borsuczej jamy. Podobnie jak układanie zakupów w bagażniku. Ten z kolei zasługuje na duże oklaski bo pojemność 300 litrów to jest to, co w rodzinnym samochodzie gra pierwsze skrzypce. No i pozostaje kwestia poruszania się po mieście które jest wręcz najeżone różnej maści przeszkodami  w postaci krawężników do kolan czy leżących policjantów. Dzięki większemu prześwitowi nie będziemy zgrzytać zębami, kiedy samochód raz za razem będzie wycierał swój brzuch o kolejną, przygotowaną przez drogowców niespodziankę.

Testowany egzemplarz Mitsubishi ASX został wyposażony w napęd na przednią oś ale miłośników napędu na wszystkie cztery łapy niech nie boli głowa. Producent zadbał o to, aby w jego ofercie znalazł się również wariant z napędem 4×4. Został on jednak zarezerwowany tylko i wyłącznie w zestawieniu z silnikiem diesla. Kto zatem nie lubi  jednostek wysokoprężnych to będzie jednak musiał zmienić swoje poglądy. Pod maską naszego Mitsubishi ASX producent ukrył benzynowy silnik o pojemności 1.6 oraz mocy 117 KM. Taki wynik przy takiej pojemności brzmi całkiem rozsądnie. I w mieście doskonale daje radę ponieważ masa własna Mitsubishi ASX wynosi 1260 kg zatem całkiem nieźle jak nie takie znowu  małe gabaryty.

Dla wszystkich rządnych większej ilości koni czeka diesel o mocy 150 KM (najsilniejsza jednostka w ofercie). I na tym koniec. Ceny nowego Mitsubishi ASX startują od 67 990 zł (promocja) Za taką górkę pieniędzy otrzymujemy egzemplarz z testowanym przez nas silnikiem oraz manualną, 5-biegową skrzynią. Spokojnie, weźcie głęboki oddech bo na szczęście producent przygotował również wariant 6-biegowy (w duecie z silnikiem diesla 1.6 o mocy 114 KM). Owszem, japońskie samochody mają swoich przeciwników bo Japończycy to naród bardzo pracowity i skromny zarazem. Dlatego na próżno szukać fajerwerków w ich kabinach pasażerskich. Ale nowy Mitsubishi ASX po operacji plastycznej mocno zyskał na urodzie a ilość miejsca oraz komfort jazdy skutecznie potrafią osłodzić brak zbędnych bajerów.

Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu

Tekst i zdjęcia: Anna Nazarowicz

Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu

Dziękujemy

Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu

Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu

Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu Mitsubishi ASX test, kobiety za kierownicą, siostry, kobiety i samochody, kobiecy test samochodu