Oponka niejedno ma oblicze. W cukierni to grzech w postaci pączka z dziurką, z kolei na brzuchu jest naszym śmiertelnym wrogiem. O wiele rzadziej jednak pamiętamy, że bywa również serdeczną przyjaciółką. A mowa konkretnie o samochodowej oponie. Niestety na temat tej czarnej, bratniej duszy wielu rzeczy nadal nie wiemy. I czas najwyższy aby te braki nadrobić, zwłaszcza że w serwisach Premio czeka dość miła niespodzianka z którą wiążą się właśnie opony.

Wykresy pną się w górę – coraz więcej kobiet to świadomi klienci pojawiający się w progach salonów. Płeć piękna nie tylko jest wyposażona w bogatą wiedzę ale, co więcej, nie boi się jej użyć. W efekcie tego rozmowy na temat koloru nadwozia schodzą na dalszy plan  bo coraz częściej interesuje nas silnik, skrzynia i oczywiście konie. Serce rośnie bo wizyty w serwisie również dla wielu kobiet nie stanowią lotu na Marsa. Są jednak takie momenty w roku, że trzeba się pochylić nad wątkiem, nad którym zbyt często się nie pochylamy. A są nimi opony.

Opony – na kiepskich daleko w życiu nie zajedziesz

Nie bez przyczyny „opony” i „bezpieczeństwo” ustawia się w jednym rzędzie. To nie jest bowiem zwykły slogan reklamowy lecz naczynia ściśle ze sobą powiązane. Bo właśnie opony odpowiadają za bezpośredni kontakt samochodu z drogą. Od ich rodzaju, stanu i mieszanki zależy jak szybko możemy się poruszać i w jakich warunkach. Bo zupełnie inna opona jest przeznaczona na suchy asfalt, a z kolei inna na śnieg i błoto.

Zimowe opony, można rzec, mają znacznie grubszą skórę. To oznacza, że są wykonane z innej, bardziej odpornej na niskie temperatury, mieszanki  która z kolei wpływa na lepszą przyczepność, a co za tym idzie, nasze bezpieczeństwo. I tak jak noszenie sandałów zimową porą może mieć przykre konsekwencje, tak również opony letnie w grudniową noc nie staną na wysokości zadania. Istotnym jest również ich stan techniczny. Wszystko na świecie ma swoją datę ważności:  jogurt, tuńczyk w puszce, ludzkie ciało i również opona. Po latach użytkowania jej konstrukcja ulega osłabieniu. Jest zatem podatna na uszkodzenie w najmniej oczekiwanym momencie (np. na autostradzie). Ważnym jest, aby co jakiś czas wymieniać opony nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie posiadają widocznych rozstępów czy zmarszczek.

Kobiety lubią mieć wybór….

… i producenci opon o ten wybór dbają więc niezależnie od tego, jakim poruszasz się samochodem, bez problemu kupisz opony zarówno letnie jak również i zimowe. Owszem,  dla wielu kobiet tego typu zakup może być trudnym zadaniem. Co wcale nie oznacza, że musisz mieć z opon magistra. Grunt, że zdajesz sobie sprawę jak ważną rolę odgrywają opony w twoim samochodzie. A w temacie doradztwa można już się zdać na sympatycznych mężczyzn. Ci w serwisach Premio wyjątkowo chętnie wykazują się wiedzą. Cały bukiet opon, jaki oferuje m.in. Dunlop czy też Goodyear sprawia, że szybko znajdziecie nić porozumienia. A wybierając zimową oponę unikniesz zbędnych nerwów i stresu na drodze. Nie od dziś wiadomo, że złość urodzie szkodzi.

Najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty

Oczywiście tuż obok torebki, butów, pudru i korektora. Grono tych sympatycznych przyjaciół może się również poszerzyć o 100 zł. Bo właśnie taki upominek przygotowała sieć serwisów Premio. Decydując się na opony Dunlop lub Goodyear można liczyć na zwrot właśnie takiej kwoty. Jak można spożytkować 100 złotych? Jest na to wiele sposobów i tylko do ciebie należy decyzja. To może być nowa kurtka, spodnie czy też czapka na zimę. A równie dobrze to kwota która może pokryć właśnie wymianę opon. Możliwości jest wiele. Warto mieć również na uwadze, że zima lubi zaskoczyć z partyzanta. Nie zwlekaj z wymianą opon do pierwszych opadów śniegu bo wtedy sieć serwisów Premio będzie bardziej oblegana, niż centra handlowe w Black Friday. Zrób to z głową – zrób to wcześniej.

Tekst: Anna Nazarowicz

Zdjęcia: Ulana Nazarowicz