Kategorie

Instagram

Najczęściej otwierane

szkolenie Mercedes AMG Silesia Ring

Wszyscy lubią moc. Nie wszyscy jednak wiedzą jak nią pokierować. Na szczęście są tak wybitne szkolenia, jak AMG Driving Academy. Bo wchodząc do klatki z jadowitym gadem, warto nauczyć się z nim rozmawiać. W przeciwnym wypadku auto przejmie stery, a Ty będziesz robić jedynie za statystę. Jak wygląda szkolenie AMG? Co obejmuje program? Ile kosztuje szkolenie AMG Driving Academy? Gdzie się odbywa?

Skoro tu jesteś to zakładam, że wiesz czym są samochody Mercedes-Benz AMG. Zdajesz sobie też sprawę, jaki w tych autach drzemie potencjał. Podkreślam słowo „potencjał”, gdyż w sieci roi się od nagrań, na których zbyt mała wiedza zderza się ze zbyt dużą ilością koni. Tę wiedzę można jednak pozyskać. W tym celu, już ponad 10 lat temu, Mercedes-Benz stworzył na Polskim rynku cykl szkoleń AMG Driving Academy.

Szkolenie AMG Driving Academy – co to jest?

W skrócie: to są najlepiej wydane pieniądze. Wiem co mówię, ponieważ udział w tym szkoleniu biorę  już po raz trzeci. Nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w siebie. I nie mam tu na myśli nowej pary butów, chociaż takie wydatki też bardzo lubię. Ale to właśnie na tego typu szkoleniach uczysz się, jakie siły działają na samochód, a co za tym idzie, w którym momencie i jak możesz zareagować. Wiedza? Wyłącznie z najlepszego źródła. Kadra szkoleniowa to bowiem Panowie, którzy niejednokrotnie zaglądali diabłu w oczy. Każdy z nich to licencjonowany kierowca rajdowy. A to oznacza, że na swoim koncie mają doświadczenia, których Ty z pewnością nigdy nie chcesz mieć.

Szkolenie AMG – jak wygląda program?

Każdy trening składa się z kilku modułów, uczestnicy są zatem dzieleni na grupy. Program skrojony jest w taki sposób, aby każdy z Was uczestniczył w każdym module i mógł się przejechać każdym, dostępnym na szkoleniu AMG Driving Academy, samochodem. A uwierzcie mi, jest czym jeździć i czasu na jazdę także macie sporo. To bowiem nie tylko okazja aby wiele się nauczyć ale również aby zasmakować we wrażeniach z jazdy niejednym AMG. Z moich doświadczeń jednak wynika, że najlepsza zabawa jest za kierownicą tych modeli z krótszym rozstawem osi. Ba, pokuszę się o stwierdzenie, że Mercedes AMG A45 S 4Matic+ jest wręcz stworzony do „torowania”.  

Myli się ten, kto sądzi, że tego typu szkolenie to wyłącznie śmiganie po nitce toru. W skład treningu wchodzi m.in. bardzo szybki slalom i omijanie przeszkód. Miłośników wrażeń ucieszą ćwiczenia z procedurą startu (launch control) i trening na mokrej nawierzchni (podsterowność i nadsterowność). Na koniec deser: nauka pokonywania zakrętów podczas śmigania po torze z pedałem gazu w podłodze. A to wszystko okraszone cennymi uwagami pozytywnych instruktorów i w tak bezpiecznych warunkach, że bawić się prędkością można tutaj do woli.

Szkolenie AMG – na jakim torze?

Obecnie dostępne są 4 programy szkolenia: Discover (na torze Autodrom Jastrząb), Performance (na torze Silesia Ring), Performance (na torze Nurburgring), Advanced (również na torze Nurburgring ale tylko dla osób, które ukończyły poziom Performance). Na tym ostatnim torze nie byłam, za to na dwóch pierwszych obiektach już niejednokrotnie. Obydwa są nowe, z doskonałą infrastrukturą zatem jest gdzie odpocząć, jest gdzie usiąść i coś zjeść. A podczas całodniowego szkolenia, uwierzcie mi, to nie jest bez znaczenia.  Silesia Ring w Kamieniu Śląskim to jedna z najlepszych konfiguracji w Europie. Nitka główna wynosi  tutaj 3 636 m i składa się na nią 15 zakrętów. Z kolei Autodrom Jastrząb to nieco krótsza nitka (2400 m) i 11 zakrętów, co nie zmienia faktu, że tutaj również zabawa była przednia.

Szkolenie AMG Driving Academy – ile kosztuje?

To jedno z najczęściej zadawanych mi pytań za każdym razem, kiedy odbywam szkolenie AMG. Trudno się dziwić, w końcu zabawa motoryzacją do najtańszych nie należy a biorąc pod uwagę, że całość odbywa się pod szyldem AMG, wyobrażenia na temat ceny są różne. Spieszę zatem z wyjaśnieniem:

  1. AMG Discover na torze Autodrom Jastrząb – 3 700 netto
  2. AMG Performance na torze Silesia Ring – 6400 netto (1 dzień) lub 6900 netto (1,5 dnia)
  3. AMG Performance na torze Nurburgring Grand Prix (1 dzień) 1850 EUR
  4. AMG Advanced na torze Nurburgring (2 dni) 4 650 EUR

O szkolenia możecie się dowiadywać u dealerów Mercedes-Benz. Wszystkie informacje dotyczące terminów znajdziecie TUTAJ na dole strony. Jeżeli zatem chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, dobrze się zabawić i na koniec wynieść wiedzę, która być może uratuje Ci kiedyś życie, to wiedz, że tutaj każda złotówka jest tego naprawdę warta.

szkolenie Mercedes AMG Kamień Śląski

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*